Кои фризури им прилегаат на сите девојки и жени?

Кои три фризури им одговараат на сите девојки и жени? Која друга, ако не “боб“ фризурата во повеќе варијации и форми. Со неа секогаш имате убав изглед бидејќи е лесна за одржување, а оддава впечаток на уредна фризура и негувана коса. Веќе познатиот краток боб има своја варијација на долг боб или LOB (long bob) која е најуниверзалната фризура која одговара на сите форми на ликот, годините и бојата на коса.

Фризерите го најавуваат продолжувањето на трендот за безвременската боб т.е. LOB фризура, а познатите лица како Џенфер Лопез и Рита Ора, го имаат прифатно трендот.

Ви претставуваме три верзии, одберете ја онаа која најмногу ви се допаѓа бидејќи сигурно е дека ќе ви стојат фантастично.

  1. Рамен LOB
  2. Степенаст LOB

  3. Кос LOB

 

x

Check Also

ОУ „Григор Прличев“ од Охрид со поддршка на Халкбанк доби сензорна градина наменета за ученици со попреченост  

Основното училиште „Григор Прличев“ во Охрид, ја доби првата сензорна градина во ...