Кој би и дал 43 години? Клаудија Шифер неодолива во фотосесијата за Вог

Супермоделот од 90-те години на минатиот век уште еднаш покажа дека малкумина можат да и бидат рамни.

klaudija 6

Славната убавица која, да не заборавиме, има полни 43 години, застана пред објективот на фотографското трио Даниел, Ланго и Луиџи за насловната страница на мартовското издание на германскиот Вог.

Легендарниот модел уште еднаш покажа зошто веќе две децении ја носи „круната“ на икона на модната сцена.

Француски шик, нагласени очи, малку рок и една цигара за комплетно уживање…

klaudija 5klaudija 3klaudija 2klaudija 1

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...