Kokev Premium with Valentino & Ungaro Tissus: Достоен пречек на есента и зимата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вчеравечер во хотелот Александар Палас, со почеток во 20 часот,  преку новата колекција на дизајнерката Тања Кокев есента и зимата ни пристигнаа поубави од кога и да е.

Тања Кокев

Тања Кокев

На совршено осмислената сцена, речиси драмска, на импорвизираната модна патека која „мирисаше на есен“, послана со пожолтени листови, манекенките презентираа 33 модели од најновата колекција на Кокев за сезоната есен/зима/2013/2014 година.

Плиш, органза, плетени тулови, свила, присуство на тантелата како моден додаток кои се спојуваат со својата спротивност – да,…цветовите!

Тивката мудрост на Мајсторската Работилница на Светот ( на чие чело отсекогаш биле уметниците) уште еднаш ни покажа како живототворните плодови на културата, се разбира и модната, се освојуваат исклучително само со ентузијазам, опиеност од Еросот на Вечноста и смел творечки подвиг.

J.K

x

Check Also

Топ моделот Стела Максвел го рекламира новиот парфем на Moschino – Toy 2 Bubble Gum

Ангелот на Викторија сикрет, топ моделката Стела Максвел, е заштитно лице на ...