Колекција Lancôme x Chiara Ferragni – се што ни треба за ова лето

Модната инфлуенсерка Кјара Ферањи која на социјалните мрежи има над 16 милиони следбеници, ги здружи силите со козметичката куќа Lancôme. Резултатот од соработката е новата колекција на декоративна козметика Lancôme x Chiara Ferragni.

Новата колекција содржи палета на сенки за очи, руменила, сјаеви, маскари и кармини. Култната маскара Hypnose Drama доаѓа во лимитирано издание во розова боја.

Секако, нема да им одолееме и на прекрасните кармини и сјаеви. Карминот L’Absolu Mademoiselle Shine доаѓа во три нијанси: Positive Attitude, Independent Woman и Kinda Flirty, како и сјаевите за усни  L’Absolu Mademoiselle Shine Lacquer: Girl Next Door, Power Talk i Sweet Mom.

x

Check Also

Есенска нега на коса со домашна маска од квасец

Маските од квасец одговараат на сите типови коса и незаменливи се во ...