Колекција на костими за капење од Zara за пролет/лето 2020

Моделот Едита Вилкевичуте ја претстави новата колекција на костими на капење од Zara за сезоната пролет/лето 2020. 

Шпанската модна марка Зара ја претстави со нов тренди водич новата колекција на костими за капење. Колекцијата е дизајнирани за различни вкусови, а доминираат класичните едноделни и дводелни модели. Од модните додатоци тука се ретро очилата за сонце и рамните кожени сандали. Од едноделни костими во металик нијанса до мнималистички дводелни решенија, погледнете дел од колекцијата.

x

Check Also

Фешн Груп донираше на Институт за јавно здравје апарат што ќе прави тестови за Ковид-19 за 30 минути

Автоматизиран молекуларен RT-PCR апарат и тестови за детекција на корона вирусот, со ...