Колекција на сензулани невестински фустани од КАДОРА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кадора реши повторно да ни приреди изненадување со колекција сензулани невестински фустани, и најавува промотивни цени за сите венчаници и 20% попуст на нарачки.

За сите невести кои сеуште не го одбрале фустанот на својот живот ја имаат оваа можност да поседуваат Кадора уникатен фустан кој ќе ги однесе до олтарот на еден раскошен начин.

Да признаеме, Кадора освојува со деликатни и сензуални венчаници кои умеат на софистициран начин да ја истакнат женската фигура. Новата колекција 2019 на Кадора се состои од рачно изработени креации.

  • Колекцијата создава ново чувство на страст, гламур и смела употреба на интензивен артистички приод кон дизајнот. Еден од многуте трендови во оваа колекција е темата на рачно креирање на ткаенини“ – велат од Кадора.

Венчаниците со екстравагантни везови и детаљи се достапни во продажба во модното студио „Кадора“ кое се наоѓа зад зградата на Сојузот на синдикати на Македонија.

Секако, може да нарачате и креација по ваша мера.

x

Check Also

Овој петок концерт на Лозано во Скопје Сити Мол!

Skopje City Mall со задоволство го најави нивниот следен концерт, а тоа ...