Колекција од Zara фокусирана на стилот од 1970те

Шпанската модна марка Zara го лансираше новиот тренд-водич насловен ‘Retro Aesthetics’.

За каталогот позира моделот Мика Арганараз во модни парчиња инспирирани од стилот на 70-те години.

Колекцијата содржи бомбер јакни, плисирани сукњи со богат принт и трендовски модни парчиња со змијски принт. Во фокусот  се и белите чизми, хит чизмите со набори и кратките чизмички со змијски принт.

Во фотогалеријата погледнете како да ги комбинирате модните парчиња од Зара оваа есен/зима.

x

Check Also

Додајте шик стил на секојдневната облека! Надградете го вашиот стил со модни додатоци и Huawei Watch GT 2 Pro

Паметните часовници во последно време стануваат сѐ попопуларни, главно поради нивната разновидност ...