Конечно некој да старее нормално: Брук Шилдс не ги крие брчките

48-годишната убавица очигледно дека не е само на хартија против хируршките интервенции за подмладување, туку и на дело.

Dennis Basso - Front Row - Mercedes-Benz Fashion Week Spring 2014

На Модната недела во Њујорк се појави и Брук Шилдс со насмеано лице на кое очигледно не е извршена ни најмала хируршка интервенција.

За разлика од многу нејзини колешки кои се противат на интервенциите за подмладување во весниците и списанијата, Шилдс покажа како изгледа достоинствено да се носи со годините.

bruk 2

Друштво и правеше подеднакво прекрасната Керол Алт.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...