Контроверзен фотошоп на Бијонсе

Овојпат жртва на фотошоп е американската пејачка Бијонсе која во обидот да личи на барбика изгледа на карикатура.

bijons

Прес материјалот на Роберто Кавали вклучува и една фотошопирана фотографија на Бијонсе која предизвика бурни критики. На фотографијата пејачката е преставена како преслаба барбика со тенки и долги раце и нозе.

bijonse 00

И додека фановите на Бијонсе веќе на големо коментираат „против“ фотографијата, оние кои го сакаат Кавали ќе се согласат повторно дека без овој креатор модниот свет би бил здодевен. Се очекува да се огласи во јавноста и пејачката која неодамна жестоко реагираше на фотошоп верзијата за кампањата на Х&М.

 

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...