Конверс и Мисони: Популарните патики добија ново фенси руво

Култните патики Конверс  по осми пат добија преобразба од модната куќа Мисони.

patiki 7

Познатата италијанска модна куќа Мисони уште еднаш ја спроведе цик-цак шемата на култните,  Конверс патики. За популарноста на патиките кои се резултат на соработката меѓу овие две марки, доволно е да се каже дека станува збор за осма соработка од 2010 година.

patiki 6

Колекцијата вклучува високи и ниски Конверс Чак Тејлор Ол Стар чевли за мажи и жени, а љубителите на популарните старки може да избираат помеѓу 6-те различни модели.

patiki 5

patiki 3

patiki 1

x

Check Also

& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на ...