Коронавирусот ја одложи премиерата на Џејмс Бонд

Иако фановите со нетрпение ја очекуваат премиерата на новиот филм со Џејмс Бонд, поради загриженоста од коронавирусот, истите иницирале да се одложи премиерата.

Продуцентите на MGM, Universal и Bond, Мајкл Вилсон и Барбара Броколи соопштија дека премиерата на „No Time to Die“ ќе биде одложена за ноември 2020.

x

Check Also

Меган Маркл критикувана од Холивуд за документарниот филм на Дизни: Непотребно помпезна, како патка во езерце…

Војвотката од Сасекс беше студено пречекана од филмските критичари: таа беше наречена ...