Кошула-фустанот на Меланија Трамп, сличен модел најдовме во H&M

На службената посета на Јапонија заедно со својот сопруг, Меланија Трамп одбра едноставен и удобен фустан со впечатлив принт.

Кошула-фустанот со А крој е креација на Calvin Klein, а украсен е со разгледници од Америка.

Изгледот е заокружен со чевли со асиметричен дизајн и вртоглаво високи потпетици од Кристијан Лубутен.

Сличен модел на кошула-фустан најдовме во летната колекција на H&M.

x

Check Also

Погледнете ја 49-годишната Наоми во фотосесија за списанието WSJ

Октомврискиот број на списанието WSJ го краси црната пантерка – Наоми Кемпбел. 49-годишната ...