Коста Петров е новиот бренд амбасадор на Citizen во Македонија

Коста Петров, основачот на интернационалната креативна агенција Пи Ворлд и најпродаваниот македонски автор во последните пет години е новиот амбасадор за брендот на часовници Citizen во Македонија.

Огромна чест е да се соработува со брендот Citizen и со компанијата B – Watch која е официјален дистрибутор на овој бренд во Македонија. Отсекогаш сум бил огромен љубител на часовници и навистина сум среќен што овој бренд конечно е достапен за љубителите на часовници во Македонија”, вели Коста.

Часовниците на брендот Citizen можат да се купат во продажните салони на B – Watch во Битола, Тетово и во Скопје во B-Watch Капитол, Сити Мол и ГТЦ.

x

Check Also

Чантички кои ги носиме околу струкот, еве ги нашите фаворити од актуелните колекции

Чантичките кои се носат како ремен околу струк се хит за зимската ...