Костими за капење и летни фустанчиња од & Other Stories

За летната сезона модната марка & Other Stories го форсира ретро стилот. Бикините се високи во стилот на 60-те години. 

За рекламната кампања на комата колекција позира Еленор Тулин со своите две сестри Мери и Евгени. Француските убавици позираат во дводелни костими за запење инспирирани од холивудското „златно“ време, карактеристични по високиот струк, додека едноделните костими пак, се во стилот на 90-те години.Фустаните се цветни и многу романтични, а се комбинираат со цветни детали, цветен накит, принт-марами (кои се врзуваат на глава) и сламени шешири. Дел од колекцијата погледнете во продолжение. 

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...