Кралицата Летициа во бел фустан од хај-стрит брендот Uterqüe

Шпанската кралица Летициа во друштво на сопругот и ќерките одмора на Мајорка.

Заедно го посетиле музејот Son Marroig, кој го слави делото на Лудвиг Салватор од Австрија.

За оваа дневна прошетка, кралицата одбра лежерна модна комбинација – бел памучен фустан од шпанскиот „хај стрит“ бренд Uterqüe кој чини 95 евра.

Моделот со А крој е достапен во продажба.

Кралицата фустанот го комбинираше со сина платнена чанта, очила за сонце од Каролина Херера и чевли од „хај стрит“ брендот One Touch

x

Check Also

Сестричките Кардашијан и Џенер се расоблекоа за новиот бренд на Ким (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кога популарните девојки од семејствата Кардашијан и Џенер ќе се обединат со ...