Кралски изглед на денот: И кралицата Елизабета ја рециклира облеката

Интересно, и кралицата Елизабета ја рециклира облеката. Исто како што тоа го прават Кејт Мидлтон, Мари од Данска и други принцези и кралици од Европа, Летиција од Шпанија и Максима од Холандија.

Елизабета Втора се појави во јавноста во портокалово палто од кашмир, од Стјуарт Парвин, украсено со дијамантски брош, а како додаток на стилот беше крзнената капа (се надеваме дека е од вештачко крзно, бидејќи нејзината лична стилистка Анџела Кели во 2019 година изјави дека крзното ќе се замени за вештачко). На раката е неизбежната чанта Лаунер што кралицата ја носи околу шеесет години.

View this post on Instagram

This morning, The Queen attended the Sunday Church Service at St Mary Magdalene Church in Sandringham, Norfolk. Her Majesty was joined by her daughter The Princess Royal, opera singer Dame Kiri Te Kanawa and former Formula One racing driver Sir Jackie Stewart. The Queen wore a burnt orange cashmere Stewart Parvin outfit and a black fur hat by an unconfirmed designer. Her Majesty had previously worn this outfit on Christmas Day 2013 and on 7th February 2018. The Queen accessorised with the Singapore Peranakan Diamond Jubilee Brooch. Last Friday, The Queen had to cancel her annual visit to a meeting of the Sandringham Women's Institute, of which she is Honorary President, as she was suffering from a slight cold and was 'not feeling up to it'.

A post shared by @ hm.queenelizabeth on

Идентичен моден изглед, кралицата Елизабета, покажала во 2013 година на Божиќ и на 7ми февруари 2018 година.  Ова не е првпат кралицата да ја повтори облеката која еднаш ја носела.  На пример, во текот на 2017-та година, за време на настанот Trooping the Colour, таа носеше небесно син фустан стар 12 години, откако го носеше за прв пат за време на посетата на Малта во 2005 година.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...