Кралски изглед на денот: Камила со транспарентен визир

Сопругата на принцот Чарлс, Камила Паркер Боулс, е прва од европските кралски семејства што се појави во јавноста без класична хируршка маска, туку со транспарентен визир што и ги покрива носот и устата. Војвотката била фотографирана за време на еден состанок.

Дали ова ќе биде новата мода во кралските семејства?

Денес 73 годишната војвотката од Корнвол, во 90-тите години ги анимираше британските таблоиди со нејзината тајна врска со принцот Чарлс, за кого потоа се омажи во 2005 година.

 

x

Check Also

Џенифер Лопез и Бен Афлек заедно го прославија 4-ти јули

Двете sвезди заедно ја поминаа годишнината славејќи ја независноста на Америка. Прво ...