Кралски изглед на денот: Каролина од Монако во шик комбинезонки од Шанел

Шик триото од Монако се појавија заедно: Принцезата Каролина од Монако, 63, Шарлот Касираги, 34 и нејзиниот син Рафаел Елмале, заедно присуствуваа на 15-тата турнеја на глобалните шампиони во Лонгинс во Монте Карло. Екстремно компактно трио, не само во меѓусебната одлична релација, туку и во стилот. Тројцата се истакнаа по својот изглед, потпишан од Шанел. Шарлот во црно-бела комбинација, Каролина во комбинезон и малиот Рафаел со ктексас блејзер. Нема кралски украси, туку сандали.

Принцезата од Хановер носеше комбинезон кои совршено ѝ прилегаше, во кремаста нијанса и со V-деколте, со страничен ремен и палацо панталони. Најстарата ќерка на Грејс Кели, комбинезонот со комбинирашње со сандали во боја на песок. Пред неколку месеци таа ја покажа својата седа коса на еден настан за признание на жените.

Во Шанел изглед блеснаа и Шарлот и нејзиниот син. Таа одбра црно-бел мини фустан во комбинација со едноставни црни сандалчиња на ниска потпетица, додека момчето носеше модерен син костум во комбинација со патики. 

 

x

Check Also

Дали Парис Хилтон е бремена? Одговорот доаѓа преку подкаст

По веста што вчера ги преполни „госип“ порталите, Парис Хилтон добива низа ...