Кралски изглед на денот: Кралицата Елизабета Втора насмејана и во „Тифани“ костум во бледо-зелена нијанса

Насмеана и облечена во зелена боја, дизајн од Тифани: Кралицата Елизабета (95) е синоним за стил на нејзиното триумфално појавување на настанот Ројал Аскот. Не случајно ја дочека овации, исто така затоа што кралицата е голем љубител на коњите.

Нејзиното височество не присуствуваше на елитниот коњски настан од 2019 година, поради пандемијата.

Откако ја оплака смртта на нејзиниот сакан сопруг, принцот Филип, Елизабета Втора дефинитивно се појави во добро расположени, или како што велат Англичаните, во „одличен дух“.

x

Check Also

Ирина Шајк во бикини поубава од кога-било, дали се должи тоа на вљубеноста во Канје Вест?

35-годишната руска убавица, поранешен ангел на Викторија Сикрет, буквално блеска во новата кампања ...