Кралски изглед на денот: Летиција од Шпанија работи во домашна атмосфера со мокасинки

Шпанија доживува тежок период поради итните случај од коронавирусот. Па дури и кралицата Летиција, во време на коронавирусот работи од дома. И во оваа прилика си дава малку одмор, барем одмор за стапалата.

Кралицата на Шпанија работи од Платата Зарзуела. Во друштво на Филип Шести таа е овековечена во пар мокасини, што е необична глетка, бидејќи кралицата е љубителка на чевли со потпетица од 12 сантиметри.

За видео-разговорот во „живо“ од палатата, таа одбрала костум со машки крој, кој е апсолутен тренд за оваа сезона во комбинација со бела кошула. И шминката е природна.

 

x

Check Also

Кралицата Летиција во точкаста блуза од MANGO

Шпанската кралица Летиција и кралот Филип VI. го посетија спортскиот центар „Чентро ...