Кралски изглед на денот: Меган Маркл во спортски стил и шик бела јакна

Поранешната актерка, 39, се појави на „Зум“ една година по лансирањето на капсулната колекција за „Smart Works“, здружение кое им помага на жените да се вратат во деловниот свет. За оваа прилика Маркл избра спортски изглед.

Војвотката се појави со минималистички изглед во нејзината луксузна вила во Монтесито. Носеше бела јакна,  „природна“ шминка и сјајни усни, а косата беше уредена во странично опавче.

Видеото погледнете го – ТУКА.

x

Check Also

Карди Би се збогува со сопругот после три години брак

Карди Б(27) и нејзиниот сопруг Офсет (28) се разведоа по само три ...