Кралски изглед на денот: Меган Маркл во спортски стил и шик бела јакна

Поранешната актерка, 39, се појави на „Зум“ една година по лансирањето на капсулната колекција за „Smart Works“, здружение кое им помага на жените да се вратат во деловниот свет. За оваа прилика Маркл избра спортски изглед.

Војвотката се појави со минималистички изглед во нејзината луксузна вила во Монтесито. Носеше бела јакна,  „природна“ шминка и сјајни усни, а косата беше уредена во странично опавче.

Видеото погледнете го – ТУКА.

x

Check Also

Џенифер Лопез и Бен Афлек заедно го прославија 4-ти јули

Двете sвезди заедно ја поминаа годишнината славејќи ја независноста на Америка. Прво ...