Кралскиот изглед на денот: Кејт Мидлтон во стил од 70-те

Војвотката од Сасекс во Бирмингем носеше кошула со „цик – цак“ принт, инспириан од стилот на седумдесетти години, во комбинација со палацо панталони.

Кошулата е од колекцијата „Назад кон 70-те“ на брендот Табита Веб и чини 347 евра. Боите, комбинација на сина и зелена нијанса, ја прават кошулата посебно интересна, особено со оптичкиот ефекти што го создава. Изгледот го комплетирала со панталони од „Џиксоу“, бренд што го обожава Меган Маркл.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...