Кралскиот изглед на денот: Кејт Мидлтон во време на коронавирусот

Војвотката од Кембриџ беше видена во книжарница, близу палатата Кенсингтон, за да купи книги за нејзините деца. Нејзиниот изглед е „кежуал“: фармерки, мокасини, палто и чанта преку рамо.

Барем еднаш Кејт Мидлтон (38) изгледа како и секоја друга мајка. Дошла со автомобил, се паркирала и влегла сама во продавницата.

Модниот избор е светло сино пастелно палто, ролка во истата нијанса, тесни фармерки, мокасини, торба и чанта преку рамо.

x

Check Also

Принцот Чарлс го помина коронавирусот со благи симптоми, ѝ се обрати на јавноста

Принцот Чарлс зборува за прв пат по излегувањето од самоизолација. 71-годишниот наследник ...