Кралскиот изглед на денот: Кошулата на Летиција од Шпанија чини 39 евра

Поранешната новинарка се појави на настан во Мадрид со трендовски облека – комбинација од кошула во светла нијанса инспирирана од осумдесеттите години и здолниште со миди должина и анимал принт.

View this post on Instagram

🔴Los Reyes, en el acto de entrega de las Acreditaciones correspondientes a la octava edición de "Embajadores Honorarios de la Marca España", una distinción que concede el Foro de Marcas Renombradas Españolas, que cumple su XX aniversario. . . . 👚 blusa @zara 👗 falda @robertoverinooficial 👠 salones @manoloblahnikhq 💎 pendientes @goldandrosesjoyas 💍 anillo @karen_hallam_jewellery . . . #reina #reinaletizia #españa #spain #queen #queenletizia #zara #robertoverino #manoloblahnik

A post shared by Looks de la Reina Letizia 👑 (@letizia_de_princesa_a_reina) on

Кошулата во портокалова нијанса со „паф“ ракави е од колекцијата на Зара и чини 39 евра.

Здолништето пак, со „пенсил“ крој, кралицата ја носеше во декември 2017 година.

Изгледот е заокружен со елегантни салонки со високи потпетици.

x

Check Also

Ова е хит фустанче од ZARA, на Инстаграм е ѕвезда

Розовото фустанче од новата колекција на Zara стана хит на Инстаграм. И ...