Кралскиот изглед на денот: Мари од Данска и долчевита стилот

Сопругата на принцот Јоаким од Данска, ја отвори париската изложба насловена „Les Contes Étranges de NH Jacobsen, un Danois à Paris“, во музејот Бурдел, облечена во дневна „интелектуална“ и шик модна комбианција.

Може да се изгледа шик и во долчевита од кашмир додека се присуствува на важен уметнички настан во Париз. Мари од Данска, 43 години, токму тоа го покажа.

За оваа пригода, Мари се одлучи – наместо за црн – за темнозелен изглед, баш онака како што рпепорачуваат експертите од Пантоне (темнозелената нијанса во 2020 треба да ја замени црната). Изгледот е заокружен со чевли инспирирани од 70. години.

x

Check Also

Принцот Чарлс го помина коронавирусот со благи симптоми, ѝ се обрати на јавноста

Принцот Чарлс зборува за прв пат по излегувањето од самоизолација. 71-годишниот наследник ...