Кралскиот изглед на нашата Елена Реи за „Харперс базар“

Едиторијалот на новото издание на популарното модно списание „Харпер Базар“ го краси македонската убавица Елена Реи.

elena-22

Преку приказна насловена Кралица на Комо се претставени 16 луксузни модели на венчаници во кои позира нашата манекенка со интернационална слава.

Венчаниците пак, се парчиња од новите колекции на Валентино, Вера Ванг, Џамбатиста Вали, Зухаир Мурад. Алберта Ферети, Маркеза…, а накитот е од марката Форевермарк.

Фотосесијата која ја потпишува Кристијан От е снимена во волшебната атмосфера крај италијанското езеро Лаго ди Комо.

elena-33

elena-55

elena-4

x

Check Also

Victoria’s Secret со колоритни костими за капење за лето 2020

Супермоделот Тејлор Хил е ѕвезда на новата рекламна кампања за костими за ...