Краток водич за пакување на куфер од Луј Витон (ВИДЕО)

Луј Витон не учи како да се спакуваме практично пред да заминеме на пат.

Основачот на еден од најлуксузните брендови Луј Витон лансираше кусо филмче кое прикажува како практично да се спакува гардеробата во еден куфер. Оваа иницијатива на креаторот не ги зачуди оние кои го познаваат неговото минато. Имено, самиот Витoн кариерата ја започнал како пакувач на куфери.

Сепак, Витон воопшто не се срами од својата прва професија, па во Париз тукушто отвори училиште кое нуди ваква обука – како лесно, брзо и практично да се спакувате.

 

x

Check Also

55-годишната супермоделка Татјана Патиц позира во раскошна природа

Татјана Патиц (родена во 1966), германски модел и актерка која постигна светска ...