Креативна, успешна и вешта е нашата етно жена

Креативните жени од Македонија Ве покануваат на 24 ОКТОМВРИ ВО 19 часот да уживате во атмосверата и вкусните специјалитети кои ќе ги подготват нашите вешти и креативни дами, да уживате во традиционалните македонски јадења во топлината на ресторанот Бисера во скопската населба Аеродром.

Манифестацијата Етно Жена е од натпреварувачки карактер за вештите македонски жени, но истата за Вас и Вашите најмили ќе припреми уживање како никакогаш досега.

Сите гурмани и љубители на оригиналниот македонски вкус, на домашно подготвени јадења да уживаат по симболична цена од само 550 денари.

Уживање кое не смее да се пропушти!!!

Македонските вешти жени Ве покануваат на едно вечерно гурманско уживање.

Повелете

x

Check Also

Три неодоливи рецепти со тиква совршени за студените денови, но и за празничната трпеза

Совршена за студените денови – со тиква може да ги подготвиме нашите ...