Креативни сетови со кинетички песок, одберете од големата понуда на „Крш“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Психијатрите, психолозите и педагозите постојано потенцираат дека играта е најпогодниот начин за децата да учат. Затоа, многу е важно играчките, книгите и активностите кои ги наменуваме на децата грижливо да се одбираат.

Играчките треба да му овозможат на детето развој во насока на слободна и автентична личност која преку играта ќе ги развива иницијативата, творештвото и чувството на одговорност. Затоа, не размислувајте два пати – сетовите со кинетички песок токму тоа ќе му го пружат на вашето дете преку возбудлива авантура на создавање на различни форми со песокот кој е секогаш во движење.

Што е кинетички песок? 

Материјал за игра со отворен ум кој ја буди креативноста и ги стимулира и развива моторните вештини. Песокот не остава траги на рацете и наменет е за игра во домот. Играњето со песокот е магично искуство, а овозможува релаксација и за постарите. За разлика од обичниот песок, кинетичкиот лесно се собира од било која површина. Лесно се обликува со помош на калапчињата достапни во сетот. 100 отсто е безбеден, совршен е и за децата кои патат од алергии бидејќи не содржи супстанции кои надразнуваат.

Каде да ги најдете овие креативни сетови?

Во Македонија, достапни се во продажба само во продавниците „Крш“. Може да одберете сет од најразлични тематики, според инетресот на вашето детенце, како и во најразлична големина.

Во продолжение, погледнете дел од сетовите со кинетички песок кои ви ги препорачуваме.

 

Купувајте од најблиската до вас продавница „Крш“:  
Трговски центар Ramstorе mall – 1 кат, Скопје , Градски трговски центар – сутерен, Скопје , Трговски центар Зебра, Скопје
Трговски центар Сума , Куманово, Remmall, Тетово, Трговски центар Сити Центар , Гостивар, Трговски центар Skopje City Mall, Скопје , Трговски центар Capitol Mall & Residence, Скопје, Крш бебе – Веро Трговски Центар, Скопје, Трговски Центар Lisa, Скопје, Retail Park – Point Retail Park, Скопје

x

Check Also

На божиќен шопинг во Carter`s & OshKosh! со намалени цени

Постои причина зошто Carter’s е водечки бренд број 1 во светот. Квалитетната ...