Кристи Тарлингот непрепознатлива во модното списание Лав

За насловната  на новото издание на модното списание Лав, 45-годишната убавица Кристи Тарлингтон уредниците ја трансформира во Марија Антоанета.

k511

Четириесет и пет годишната манекенка изгледа речиси непрепознатливо со побелената коса, нагласените веѓи, розовите образи и корсет фустаните. Овој стил за Кристи го дизајнираше модниот уредник на „Лав” Панос Јапанис, кој на својот Инстаграм профил сподели неколку фотографии од снимањето.

 k412

k313

Покрај Кристи, на насловната страница на ова списание се и Ејми Адамс, Адриана Лима и Кендал Џен.

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...