Крокс влегува во светот на високата мода

На славните гумени Крокс папучки во весели бои што го освоија светот изгледа дека им поминува „времето“, па американската модна марка одлучи да понуди висока мода.

kroks 2

Иако е присутна во повеќе од 90 земји и на Крокс папучките заработува над 700 милиони долари годишно, Крокс одлучи да дизајнира модели кои ќе бидат наменети за оние со подлабок џеб.

kroks 11

За почеток ќе ја видиме линијата на луксузни чевли  и сандали со високи потпетици која во продажните места на Крокс ќе биде лансирана во мај.

kroks 4

Луксузната линија на Крокс чевлите ќе пристигне под етикетата Стафано Фуриани.

kroks 3

Цените на новите модели ќе се движат од 80 до 120 долари.

x

Check Also

Погледнете го првиот трејлер за продолжението на серијата „Сексот и градот“

Веројатно, и вие едвај го чекате – продолжението на популарната телевизиска серија ...