Куќата на Џани Версаче оди на продажба

Иако креаторот вложи 33 милиони долари на реновирање на луксузната вила, од 17 септември таа ќе биде ставена на продажба со почетна цена од 25 милиони долари.

gani 1

Славната вила во Мајами во која живееше Џани Версаче ќе биде ставена на продажба на 17 септември, соопшти аукциската куќа Фишер.

gani 4

Skylight in Miami Home of Gianni Versace

Вилата се простира на 23.000 квадртани метри, има 10 спални соби, 11 купати и огромен препознатлив базен украсен со 24-каратно злато.

gani 2

Изградена е во 1930 година, а италијанскиот креатор ја купи и ја реновираше во 1992 година. Токму пред оваа куќа е и убиен во 1997 година.

Останува да видиме кој ќе ја купи славната вила.

x

Check Also

Удобно, топло, празнично – уживајте филмски пред малите екрани со кристално чиста слика на FAVORIT телевизорите

Не постои подобар начин за релаксација со семејството, од уживањето во празничната ...