Кутрата Шупет: Мачката на Карл Лагерфелд направи непростлива грешка

Модниот гениј, починатиот дизајнер Карл Лагерфелд, на својата персиска мачка Шупет трошете 3 милиони евра. Таа е секако една од најпознатите мачки на социјални мрежи, со профили на Твитер и Инстаграм. Да не зборуваме за модниот универзум – беше на насловните страници на најпрестижните списанија и амбасадор во разни рекламни кампањи. А и редовно патуваше со приватен авион, има две лични слугинки и престојува само во луксузни хотели.

По смртта на Лагерфелд, Шупет стана најбогата мачка -наследничка во светот, а неа и припаднаа дури околу 200 милиони долари.

Неодамна, мачката се приклучи на Агенцијата за таленти на животни и го дожиева својот прв црвен тепих како солистка, без нејзиниот сакан Карл. Но, за време на настанот на конференцијата „Пет и ко“ во Париз, на која Шупет беше присутна, беше потпишана под името Луј Витон, наместо под името на Шанел!

Каква грешка! Карл ова да го видеше!

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...