Во движење: Фантастична глетка на 350 Ламборџини како патуваат низ Италија

Марката Ламборџини го слави својот 50-ти јубилеј. lambordjini 01
На 7. мај од Милано се упатија 350 автомобили од марката Ламборџини на тура низ Италија, патувајќи низ живописните предели на Ломбардија, Тоскана, Лацио, Умбрија и Емилиа Ромања. Се преноќува на Форде деи Марми, Гросето, Рим,  Сан Џустино Валдарно и Болоња каде треба да пристигнат денес.

lambordjini 1

lambordjini 3

lamborgjini 7На ваков начин Ламборџини го прослави својот 50-годишен јубилеј во спектакуларната Ламборџини тура. Во неа учествуваат автомобили само од оваа марка, но со различна година на производство.

lambordjini 4

lamordjini 2

 lambordjini 6

x

Check Also

Повеќе харизма во личниот стил, со помош на додатоци

За многумина, зборот „стил“ претставува термин резервиран за изглед како од списанија ...