Лана Дел Реј ни носи пролетна љубов со синглот Love

Откако во Лос Анџелес се појавија плакатите кои претставуваа мистерија бидејќи на нив пишуваше само Љубов, американската пејачка Лана Дел Реј го објави новиот сингл наречен Love.

Песната ни носи препознатливи меланхолични звуци на какви Лана Деј Реј веќе не навикна.

„Своите први четири албуми ги работев за себе, но овј албум ќе биде за моите обожаватели и во насока во која, се надевам, дека сите заедно се движиме“, објаснува пејачката.

Слушнете ја новата песна од Лана Дел Реј.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...