Лансирана е првата кампања на ZARA за есенската колекција (ФОТОГАЛЕРИЈА; ВИДЕО)

Zara повторно се обедини со фотографот Стивен Меисел за да ја реализира кампањата за сезоната пролет/лето 2019. 
Фокусирајќи се на романтични сцени, шпанската модна марка ангажираше познати лица да бидат дел од кампањата – моделите Џулија Бонис, Адут Акеч, Лина Жанг, Ирина Кравченко и Виторија Черети. 

За сезоната на постудени денови, дизајнерите од Зара ни предлагаат фустани и капути со принт, плисирани здолништа, раскошни кошули со марами, цветни и карирани модни комбинации…Погледнете што ни носи Zara за есен/зима 2019. 

x

Check Also

Топ моделот Риан ван Ромпеј ги претставува новите трендови на Zara

Риан ван Ромпеј е ѕвезда во новата кампања на Zara насловена Crossover дизајнирана за ...