Лара Стоун позира за новата колекција на ZARA, погледнете ги новите модни парчиња одлични за работното место

Холандската моделка Лара Стоун позира за новиот тренди водич на ZARA за сезоната есен-зима 2020 година.

Колекцијата се фокусира на волнени палта, кошули и кожени јакни.

Тука се и модните парчиња со животински принт, но и модели инспирирани од уличниот стил.

Комбинирајте ги со  чизми со потпетици и златен накит.

Палета на бои опфаќа претежно неутрални страни, црвено-пурпурна боја и пурпурно-виолетова. Овие „кул“ парчиња се одлични за комбинирање, а може да ги носите и на работното место.

 

x

Check Also

Mango Committed 2021, колекција дизајнирана за пролет/лето со еко-материјали

Моделката Фелис Ноурдхоф позира за колекцијата на Манго за сезоната пролет/лето 2021. ...