Layers to Love: 5 есенски „кул“ изгледи од &Other Stories

Модната марка  &Other Stories ни сугерира нови свежи изгледи за оваа сезона. Новиот тренд водич е насловен Layers to Love и нуди интересни модни решенија за дневни излегувања во постудените денови.

Акцентот е на волнените палта и на џемперите кои одлично „стојат“ со црни високи чизми над колениците. Сомотските панталони пак, никогаш не биле толку женствени благодарение на високиот струк и нагласениот ремен.

Како да ги искомбинирате модните парчиња од новата колекција на  &Other Stories инспирирајте се од фотогалеријата.

x

Check Also

#VERYUS – WOMEN’SECRET ЈА СЛАВИ 25-ГОДИШНИНАТА СО ВИСТИНСКИ ЖЕНИ КАКО СИТЕ НАС

Women’secret ја слави 25-годишнината од своето постоење со кампањата VERY US во ...