Легендарниот парфем ANGEL доби нова верзија – Angel Nova

Луксузната козметичка марка Тери Муглер лансираше нова верзија на легендарниот женски парфем Енџел, препознатлив по пакувањето со облик на сина ѕвезда. Новата верзија на парфемот е насловена Енџел Нова, а ѕвездичката е во црвена нијанса. Парфемот е опишан како овошен и цветен, со силни ноти на роза. 

x

Check Also

Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? ...