Лејди Гага инспирирана од Ботичели (ФОТО+ВИДЕО)

Реинтерпретација на ренесансниот мастерпис на Ботичели се најде на телото на Лејди Гага.

gaga1

Инаку, фустанот со принт од Венера, кој прва го промовираше Гага, е дел од новата колекција на Долче и Габана инспирирана од делата на Ботичели.

 

 

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...