Лејди Гага ја лансираше мејк-ап кампањата Haus Laboratories

Лејди Гага е најновата во редот ѕвезди која лансираше козметичка линија. 
Колекцијата е насловена Haus Laboratories и достапна е во пред-продажба, додека продажбата официјално започнува на 1ви септември. 
На козметичките производи, Гага работела со мејкап уметницата Сара Тано. Производите имаат необични имиња, како на пример Glam Attack, Le Riot Lip Gloss и RIP Lip Liner.
За фотосесијата на кампањата е задолжен Дениел Санвалд.

x

Check Also

Нова колекција од L’Oréal Paris во чест на Карл Лагерфелд

Моделите Дауцен Крос, Лума Гроте, Су Ју Парк и Луиз Бурњон се ...