Лејди Гага: На нашата љубов со Бредли работевме напорно, со денови

Лејди Гага е уморна од објаснувањата дека меѓу неа и Бредли Купер немало ништо. Се било дел од перформансот за промоција на филмот A Star is Born, и за Оскарот.

Откако ги видовме заедно на големото платно, и бевме сведоци на настапот на сцената на Оскарите, целиот свет почна да зборува за очигледната хемија меѓу Гага и Бредли, со надеж дека двајцата актери ќе станат пар. Овие претпоставки и двајцата неколку пати ги негираа.

Во новото интервју со Опра Винфри за декемвриското издание на списанието „Ел“, пејачката го кажа последниот збор за перформансот на песната Shallow со Купер и за гласините за нивната врска.

View this post on Instagram

She has an Oscar and multiple Grammys, now @ladygaga adds beauty entrepreneur and mental health champion to her résumé. For our December cover, Gaga sat down with @oprah to discuss her exponential career path. “I really view my career as a rebellion against all the things in the world that I see to be unkind. Kindness heals the world. Kindness heals people. It’s what brings us together—it’s what keeps us healthy.” Link in bio to read the full interview. ⁣ ⁣ ELLE December 2019:⁣ Editor-in-chief: @ninagarcia⁣ Creative director: #StephenGan⁣ Cover star: @ladygaga⁣ Photographer: @solvesundsbostudio #SolveSundsbo⁣ Stylist: @tomerebout @sandraamador.xx⁣ Hair: @fredericaspiras⁣ Makeup: @sarahtannomakeup @hauslabs⁣ Nails: @mihonails⁣ Production: @joyasburyproductions

A post shared by ELLE Magazine (@elleusa) on

-Искрено, мислам дека печатот беше многу глупав околу ова, – рече пејачката – мислам, ние секако дека создадовме љубовна приказна, како глумци сакавме луѓето да веруваат дека сме за вљубени. Сакавме луѓето да ја доживеат таа љубов видена на филмот дури и за време на Оскарите. На тоа работевме напорно, со денови. Организиравме сè, беше подготвено како настап “.

Не е прв пат Гага да ги негира озборувања за нејзината наводна врска со Купер.

Непосредно по Оскарите, Бредли и Ирина се разделија, а се сметаше дека тоа е поради Лејди Гага.

Но, пејачката коментираше:

„Социјалните медиуми се тоалет и она што го прават за поп културата е едноставно застрашувачко. Да, луѓето виделе љубов, но погодете што? Ова е токму она што сакавме да го видат “.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...