Лејди Гага на врвот на Форбс со 80 милиони долари

Во категоријата на славни личности помлади од 30 години според листата на Форбс најбогата е Лејди Гага.

gaga 1

И покрај неактивноста во последните месеци поради здравствени проблеми, Гага во изминатите 12 месеци остварила најголема заработка меѓу ѕвездите помлади од 30 години.

Зад неа е Џастин Бибер кој годинава имаше успешна европска турнеја и заработка од 58 милиони долари, а третото место и припаѓа на Тејлор Свифт со 55 милиони долари.

x

Check Also

Сестричките Кардашијан и Џенер се расоблекоа за новиот бренд на Ким (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кога популарните девојки од семејствата Кардашијан и Џенер ќе се обединат со ...