Лејди Гага со розова коса и платинести веѓи за новиот сингл „Глупава љубов“

Новата песна на Лејди Гага ќе биде објавена  утре, 28 февруари.

За новата песна насловена „Стјупид лав“, поп-ѕвездата направи трансформација – розова коса и веѓи во платинеста нијанса.

View this post on Instagram

“STUPID LOVE” 2/28, midnight ET ❣️ #LG6

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on

Во пресрет на 8-мартовскиот ден за женски права, Гага ја акцентира женската силина преку изгледот на самураите. Инспирацијата е од жената-воин во верзија манга.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...