Лекси Болинг позира за есенската кампања на MANGO

MANGO продолжува со стратегијата на лансирање кампањи во кои главната улога ја имаат попуарните модели, а за потребите на кампањата есен/зима 2016, сега се ангажирани убавиците Лекси Болинг и Рус Абелс.

MANGO Woman AW'16_CMYK

Официјално, глобално кампањата ќе ја видиме на крајот на август, а станува збор за првата од четирите кампањи наменети за сезоната есен/зима 2016.

Дополнително, MANGO ќе го лансира и својот официјален Spotify channel, на крајот на август. Каналот ќе ги претставува кампањите, сториите поврзани со нив и песните креирани за Манго кампањите.

За сега Манго има дури 16,500,000 следбеници на социјалните мрежи а оваа бројка се згоемува од сезона во сезона.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...