Леонардо да Винчи и понатаму фасцинира

Најновото издание на Монблан пенкалата од серијата Големите карактери е посветено на Леонардо да Винчи.

monblan 3

Едицијата е лимитирана на 3.000 парчиња кои ќе бидат пуштени во продажба по цена од 3.225 долари за ролер пенкалото и 3.615 долари за полуксузното издание на пенкало.

monblan 2

Пенкалата се изработени од алуминиум и платина, а дизајнот е инспириран од изумите на Леонардо да Винчи.

 

x

Check Also

Неделен хороскоп (29 јуни до 5 јули): Топ знаци на неделата – Овен, Шкорпија и Стрелец

Оваа недела планетата Марс ќе го напушти знакот на Риби за да ...