Леопард-принтот е ѕвезда на оваа есен

За есен 2015 дизјанерите го форсираат леопрд-принтот.

cevli 9

Изгледа дека само овој животински принт останува безвремен. Од Барбери до Роберо Кавали и Сен Лоран концептот на леопард-принт е доминантен во есенските колекции.

Не мора да е палто со леопард-принт. Може да е и ремен, чанта, чевли, шалче или паричник.

Инспиријате се од галеријата.

x

Check Also

Неделен хороскоп (1ви до 7ми јуни): Топ знаци на неделата – Бик, Вага и Шкорпија

Оваа недела, во знакот на Стрелец, ќе заблеска прекрасна полна месечина, подготвена ...