Летен хит: шеширот ја чува главата!

И ова лето во тренд се сламените шешири. Само да се – дамски!
melita 3
Убавиот шешир често знае да биде и одлика на добар стил. Сепак, за сезонава која следува заборавете на каубојските шешири и одлучете се за дамските.
melita 2
Голем избор на шешири нудат продавниците на Х&М, Њу Јоркер, а најдамски шешири нуди Зара.
 melita 1
На фотографиите: водителката Мелита Ракичевиќ

x

Check Also

Свечено отворање на новата книжарница на „Литература.мк“ во „Скопје сити мол“

Скопје ја доби најголемата книжарница во Македонија! Новата суперпродавница на „Литература.мк“, која ...