Летен пијалок кој ги топи килограмите

Земенете ја вечерата со здрав пијалок. koktel 1Не само што освежува и заситува, овој пијалок делува на топењето на вишокот килограми.

Еве што ви е потребно за да го подготвите: 2 шаки спанаќ, половина чаша јагоди, половина краставица, неколку листови нане, лажичка сок од лимон или портокал.

Подготовка: Разладете го овошјето и зеленчукот. Јагодите и краставицата исечкајте ги на ситни парчиња. Ставете ги сите состојки заедно во блендер, а добиената смеса претурете ја во висока чаша. Декорирајте го пијалокот со овошка по желба.

Пијалок содржи: железо, протеини, електролити, калиум, магнезиум, витамин К, А, Ц, Б1 и Б6, фолна киселина и флавоноиди.

x

Check Also

МЕТЕО СО СЛАВЧО&ЗДРАВЈЕ: Следува значителна промена на времето, внимавајте на недостатокот на енергија!

Во последните десетина години сме сведоци на нагли промени на времето. Сезоните ...