Летна чантичка од Mango инспирирана од морето

За сезоната лето 2019, широк избор на трендовски „плетени“ чанти најдовме во Mango, а најпопуларни се чантичките дизајнирани од бамбус. Меѓу моделите од бамбус, вниманието особено ни го освои чантичката во правоаголна форма украсена со школки во различни бои и големини.

Оваа летна чантичка инспирирана од морскиот свет е совршена за секоја прилика, а ја носиме и на плажа. Достапна е во продажба во Mango како и во онлајн продажба – ТУКА. 

x

Check Also

Нови лежерни модни изгледи од ZARA

Популарната Аргентинка Мика Аргањараз е лице во новиот едиторијал на шпанската модна ...